Uygulama

WhatsApp’tan hiç beklenmeyen bir karar

WhatsApp'tan hiç beklenmeyen bir karar

 

WhatsApp adlı uygulamanın App Store üzerinde yayınlanmış olan ‘2.21.50’ koduna sahip sürümüyle dikkatleri çekmeyi başaran bir gelişme yaşanmış oldu. Söz konusu uygulama, bu sürüm ile beraber iOS 9 desteğini bırakmış oldu. Ancak düne kadar, iOS 9 işletim sistemini kullananlar da WhatsApp’ı yükleyebilmektelerdi. Bu söz konusu gelişme, iPhone 4s modelini kullananları çok zor durumda bırakmış olacak.

Son zamanlarda gizlilik ilkeleri sorunundan dolayı tartışılmakta olsa bile dünya üzerindeki en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olma unvanını korumayı sürdüren WhatsApp adlı uygulama, fazlasıyla radikal bir karar almış oldu. WhatsApp adlı uygulama resmi internet sitesi üzerinde yer almakta olan bazı bilgilere bakılırsa mobil uygulama, bundan böyle iOS 9 işletim sistemine destek vermemekte. Böyle olması da iOS 9 işletim sistemi ile çalışmakta olan iPhone modellerine WhatsApp adlı uygulamanın yüklenemeyecek olduğu anlamına gelmekte.

Firma geçmiş olduğumuz senenin son zamanlarında da, WhatsApp adlı uygulamanın kullanılabilmesi amacıyla gerekli durumda bulunan minimum sistem gereksinimlerinin iOS 9 olduğunu açık bir şekilde ifade ediyordu. Fakat geçmiş olduğumuz saatler içerisinde App Store üzerinde yayınlanmış olan ‘2.21.50’ koduna sahip olan sürüm, bu söz konusu desteğin yarıda kalmasına da sebep oldu. WhatsApp adlı uygulama, bu gelişmenin kapsamında internet sitesinde de güncelleme yaptı.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close