Uygulama

WhatsApp’a bir darbe daha

WhatsApp'a bir darbe daha

 

Popülerliğini korumaya devam eden mesajlaşma servislerinden biri olan WhatsApp, Apple şirketinin App Store adlı mağazasının gizlilik politikasında yapmış olduğu değişikliklere tepki göstermeyi aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Mesajlaşmayla alakalı uygulamaların arasında en çok ”kullanıcı ile ilişkilendirilmiş veri” toplamakta bulunan firmanın yine WhatsApp olması da çok fazla dikkat çekmekte.

Ardımızda bırakmış olduğumuz haftalar içerisinde App Store adlı mağazanın gizlilik politikası içerisinde değişikliğe gitmiş olan Apple şirketi pek çok geliştiriciden tepki görmeyi de sürdürmekte. Apple şirketine tepki göstermiş olanların ilk sırasında da çevrimiçi mesajlaşma servislerinden biri olan WhatsApp yer alıyor. Facebook bünyesi içerisinde çalışmakta olan firma, Apple şirketinin yeni değiştirmiş olduğu gizlilik politikalarının haksız bir şekilde rekabet yaratmakta olduğunu ve kullanıcılar için objektif bir bakış açısı sunmamakta olduğunu savunmakta.

Bilmekte olduğunuz gibi güncellenmiş olan App Store politikaları ile beraber kullanıcılar bundan böyle mağazanın üstünden indirecek oldukları herhangi bir tane uygulamanın hangi kullanıcı verilerini toplamakta olduğunu, hangilerini sizin kimliğiniz ile ilişkilendirmekte olduğunu ve bunları tam olarak nasıl kullanacak olduğunu da görebilmekteler. Böyle olması, kullanıcılar tarafından çok hoş karşılanmış olsa bile geliştiricilerin çok hoşlarına gitmemiş gibi gözükmekte.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close