Uygulama

WhatsApp üzerinde kendisini imha edebilen mesaj özelliği

WhatsApp üzerinde kendisini imha edebilen mesaj özelliği

 

Kendisini imha edebilmekte olan mesajlar, hassas durumda bulunan bilgileri paylaşma sözü olduğu zaman fazlasıyla yararlıdır. Bu söz konusu özelliği Telegram ile birlikte öteki bir takım mesajlaşma uygulamaları üzerinde görmüş bir durumda olabilirsiniz. Söz konusu bu özellik, paylaşıldığı zaman WhatsApp uygulaması için çok önemli bir özellik ilavesi olacak. Özelliği daha en son sürüm içerisinde görememekteyiz. Şu zamanlarda hala geliştirme aşamalarında ve yakın bir zamanda kararlı sürüme geçmiş olacak.

Bireysel durumda bulunan görüşmelerin yanı sıra, muhtemel olarak söz konusu bu özelliği gruplar içerisinde de kullanabiliyor olacaksınız. Şu an içerisinde mevcut durumda bulunan bilgiler ile kaybolma özelliğine sahip mesajlarla ilgili olarak daha çok zamanlayıcı seçeneğinin yer alıp almadığını bilmemekteyiz fakat Telegram uygulaması üzerinde yer aldığı gibi çalışacak olduğunu tahmin etmekteyiz.

Özelliğe yönelik olarak resmi bir duyuru yapılmamış olduğunu da anımsatalım. WhatsApp Beta ile alakalı özelliklerin geçmişi göz önüne alındığı zaman bunun aslında bir erken gelişim aşaması içerisinde yer aldığını ve söz konusu bu özelliğin nihai kararlı durumda bulunan yapıya ulaşabilecek olduğu gibi iptal edilebilecek olduğunu da söylememiz olanaklı.

Yeni karşımıza çıkacak olan bu özellik, kullanıcılar açısından da fazlasıyla kullanışlı bir durumda bulunacak. Bundan dolayı daha sonraki karşımıza çıkacak ana sürümle beraber yayınlanması konusunda bir beklenti var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close