Uygulama

WhatsApp platformu sohbet yedeklerini şifreleyecek

WhatsApp platformu sohbet yedeklerini şifreleyecek

 

WhatsApp adlı platformun üstünde çalışmalar yaptığı yeni bir tane güvenlik özelliği, WABetaInfo aracılığıyla ortaya çıkartılmış oldu. İlk defa ardımızda bırakmış olduğumuz sene dile getirilmiş olan fakat hiçbir gelişmenin yaşanmamış olduğu bu yeni özellik, kullanıcıların sohbetleriyle alakalı geçmişlerini şifrelemesini sağlamakta. Söz konusu özellik, çok yakın bir gelecek içerisinde hem Android platformunun hem ise iOS platformunu kullananlara sunulmuş olacak.

Son zamanlarda sadece gizlilik ilkeleri meselesi ile birlikte gündemde bulunan WhatsApp adlı uygulama, kullanıcıların kafasında yer alan soru işaretlerini giderme amacıyla güvenliği arttırmış olan özelliklere kilitlenmiş bir vaziyette. Bunun kapsamında geliştiricilerin üstünde çalışmakta olduğu çok daha yeni bir tane özellik, WABetaInfo ekiplerinin aracılığıyla keşfedilmiş oldu ve yakın bir gelecek içerisinde hem iOS işletim sistemi hem ise Android işletim sistemleri kullanıcılarının hizmetine sunulabilecek gibi gözükmekte.

Aslına bakılırsa bahsi geçen bu özellik, ardımızda bırakmış olduğumuz senenin içinde de dile getirilmiş fakat bu hususla alakalı herhangi bir gelişme yaşanmamış idi. Bu söz konusu özellik, kullanıcıların sohbetleriyle alakalı Google Drive veyahut Apple iCloud üzerine yedekler arasından, bu söz konusu yedeklere şifre belirlenebiliyor olmasıydı. Aylar boyunca dile getirilmemiş olan bu özellik, şu dönemler tekrardan gündeme gelmiş bir vaziyette. WABetaInfo adlı platformun elde etmiş olduğu bazı ekran görüntüleri, özelliğin çok kısa bir zamanın ardından kullanıma sunulabilecek olduğunu göstermekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close