Uygulama

WhatsApp ne zaman kimle görüşmüş olduğumuzu biliyor olacak

WhatsApp ne zaman kimle görüşmüş olduğumuzu biliyor olacak

 

WhatsApp adlı platform tarafından son günler içerisinde gündemden düşmemekte olan yeni gizlilik ilkelerine yönelik gerçekleştirilen mevcut durumdaki bütün açıklamalara karşın uzman isimler, uygulamayı bırakarak Signal gibi alternatiflere geçiş gerçekleştirmesinin gerekli olduğunu söylemeyi sürdürüyor. Uzmanlara bakılır ise WhatsApp adlı uygulama, mesajların mevcut durumdaki içeriklerine erişemiyor olsa da almış olduğu yeni bir izinle beraber kimle, tam olarak ne zaman konuşmuş olduğumuz bilgisine de erişebiliyor olacak.

WhatsApp adlı uygulamanın yeni gizlilik ilkelerinin yanı sıra veri paylaşımlarıyla alakalı izin talep etmiş olduğu bildirim, kullanıcılara yollanmaya başlanmış olduğu günden bu zamana kadar gündemden düşmemekte. Kullanıcıların söz konusu bu uygulamayı kullanabilme amacıyla kabul etmek mecburiyetinde bırakılmış oldukları bu yeni sözleşme, özellikle de mesajlaşmalara yönelik erişim iznini de içeriyor olmasından dolayı çok büyük bir yankı uyandırmış oldu.

Uygulama kullanıcıları arasından gelmiş olan tepkilerden sonra açıklama gerçekleştiren Facebook adlı şirket, güncellemenin bize ait olan mesajlaşmaların içeriklerine erişebilmesini sağlamayacak olduğunu, kullanıcıların mevcut durumdaki mesajlarının gizli kalmayı sürdüreceğini ifade etti. Fakat ne kadar üzücüdür ki bu söz konusu açıklama da kullanıcıların WhatsApp adlı uygulamayı terk etmesine de hiç bir şekilde engel olmuş değil. WhatsApp adlı platformun kullanıcıları, Signal ile birlikte Telegram benzerindeki alternatiflere geçiş gerçekleştirmeyi sürdürdü.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close