Uygulama

WhatsApp masaüstü sürümü güncellenmeye devam ediyor

WhatsApp masaüstü sürümü güncellenmeye devam ediyor

 

WhatsApp adlı uygulamanın masaüstü sürümleri için, kullanıcıların sesli aramayla beraber görüntülü aramalar yapabilmesine yarar sağlayan bir özellik gelmiş durumda. Bu söz konusu özellikle beraber kullanıcılar, aynı akıllı telefonları üzerinde gerçekleştiği gibi bilgisayarları üzerinden de aramalar yapabiliyor olacaklar.

Facebook bünyesi üzerinde yer alan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp içinde çok daha yeni bir özellik gelmiş durumda. Uygulamaya ait olan macOS ile birlikte Windows platformunda kullanılan uygulamasıyla alakalı özel bir açıklamada bulunan firma, kullanıcıların bundan böyle bu masaüstü uygulamaların üstünden de sesli bir şekilde ve görüntülü aramalar yapabilecek oldukları konusunda duyuru yaptı. Firma öte yandan masaüstü sürümlerin üstünden gerçekleştirilecek görüşmelerin de uçtan uca şifrelenecek olduğunu, yani bundan böyle bu görüntülere ulaşılamayacak olduğuna da vurgu yapıyor.

WhatsApp adlı uygulamanın masaüstü sürümü içerisine getirilmiş olan sesli ve de görüntülü aramayla alakalı özellik, şu anda sadece birebir aramaları desteklemekte. Yani söz konusu bu özelliği kullanma esnasında, birden çok kişiyle arama yapamıyorsunuz. Bu hususta da açıklamalar gerçekleştiren geliştiriciler, ilerleyen süreç içerisinde grup aramalarının yapılabilecek olduğunun sözünü vermiş bir vaziyetteler. Yani daha sonraki süreç içerisinde Zoom ile birlikte buna benzeyen uygulamalar üzerinde yaşanmış olan deneyim, WhatsApp üzerinde de yaşanabiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close