Uygulama

WhatsApp konusundaki iddia yalanlandı

WhatsApp konusundaki iddia yalanlandı

 

Son saatlerde sosyal medya üzerinde dolaşmaya başlayan ‘‘WhatsApp grupları üzerindeki yazışmalar takip edilmeye başlanacak’’ şeklindeki iddia, yetkili isimler tarafından da yalanlanmış oldu. Söz konusu bu iddianın gerçeği hiç bir şekilde yansıtmamış olduğuna vurgu yapıldı.

Sosyal medya, şu zamanlarda aslında insanların yaşamına bir renk katmış olsa bile aynı zamanda pek çok olumsuz yöne de ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu söz konusu olumsuzluklardan bir tanesi de sosyal medya üzerinde dolaşmakta olan yalan haberler. Sosyal medya aslında yalan ile birlikte yanlış haberlerin kısa zaman içinde binlerce kişiye yayılması amacıyla inanması zor bir fırsat sunmuş oluyor.

İşte bu hususta son günler içerisinde yeni bir örnek daha görmüş olduk. Sosyal medya üzerinde WhatsApp grupları içerisindeki yazışmaların takip edilip suç unsurlarının tespit edilmesine, yazışmalar üzerindeki suç niteliği taşımakta bulunan ifadelerden dolayı işlem yapılmasına imkan sağlamış bulunan bir düzenlemeyle ilgili olarak iddialar ortaya atılmış idi.

Söz konusu bu iddiaların tamamı, Anadolu Ajansı’nın yapmış olduğu habere bakılırsa kurumların yetkilileri tarafından da yalanlanmış oldu. Açıklama içerisinde bu şekilde bir düzenlemenin söz konusu durumda bulunmadığı, iddiaların gerçeği hiç bir şekilde yansıtmamakta olduğu da ifade edildi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close