Uygulama

WhatsApp iOS sürümü için yeni özellikler yolda

WhatsApp iOS sürümü için yeni özellikler yolda

 

WABetaInfo platformunun yapmış olduğu açıklamalara bakılırsa WhatsApp ekibinin üstünde çalışmakta olduğu özelliklerden birincisi; ”Kişi Entegrasyonu” şeklinde adlandırılmakta. Bilinmekte olduğu gibi iPhone sahibi olanlar, iOS 13 işletim sistemiyle beraber telefonlarının genel görünümleri üzerinde bir takım değişiklikler fark etmiş durumdalar. Bu söz konusu değişikliklerden biri de paylaşım ekranı olarak öne çıkmıştı. İşte şimdilerde ise söz konusu bu ekran, WhatsApp kişileriyle birlikte grupları da detaylı bir şekilde içeriyor olacak.

Aslına bakılırsa bu söz konusu özellik zaten kullanıcılar tarafından da kullanılabilmekte. Fakat iOS 2.20.10 isimli sürümle beraber WhatsApp isimli uygulama Apple şirketinin AirDrop ile birlikte Mail adına sahip uygulamaları gibi varsayılan bir şekilde kabul ediliyor olacak ve böylece de kullanıcıların işleri çok daha basitleşmiş olacak. Üstüne üstlük kullanıcılar, WhatsApp üzerinde yer alan kişilerini de ilgili ekran üzerinde görüntüleyebiliyor olacaklar.

WhatsApp geliştirici ekibin iOS işletim sistemi kullanıcılarına özel olarak üstünde çalışma yaptıkları ikinci yeni özellikte düşük veri modu olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar, söz konusu bu modu açmış olduklarını ve kullandıkları telefonları çok zayıf bir ağ bağlantısına sahip durumdayken, WhatsApp grubuyla birlikte sohbetlerden gelmiş olan medyalarıyla birlikte sesleri indirmeye çalışmıyor olacak. bu şekilde ise kullanıcılar, WhatsApp uygulaması üzerinden mesaj yollamaya ve mesaj almaya devam edebiliyor olacaklar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close