Uygulama

WhatsApp için yeni özellik

WhatsApp için yeni özellik

 

WhatsApp adlı uygulamanın Android beta sürümüne özel bir güncelleme geldi. Söz konusu bu güncelleme, kendi kendine yok olabilen medyalar özelliğinin çok yakında geleceğinin de en önemli habercisi. Bu yeni gelecek özellik, ‘Durum’ adlı özelliğin sohbetlere entegre edilmiş bir şekli gibi gözükmekte. Fakat söz konusu bu özelliğin çalışma prensibi zamana endeksli bir durumda değil.

WhatsApp geliştirici ekini, uygulamanın Android beta sürümüne özel bir güncelleme getirdi. Bu söz konusu güncelleme, geliştirici ekibin test etmekte olduğu yeni bir özelliğin varlığını da açıkça ortaya çıkartmış oluyor. Bu söz konusu özellikle beraber kullanıcılar, birbirlerine ”kendi kendilerine yok olabilen” medya içeriklerini yollayabiliyor olacaklar. Bu söz konusu özelliği, 24 saat içerisinde kaybolabilen ‘Durum’ adlı özelliğin sohbetlere getirilmiş özel bir versiyonu şeklinde düşünebilirsiniz.

2.20.201.1 koduna sahip WhatsApp’ın Android beta sürümü üzerinde ortaya çıkmış olan söz konusu bu özellik, durumlardan biraz daha değişik çalışıyor. Hepimizin bilmekte olduğu hem WhatsApp platformu hem ise öteki platformlar üzerinde kullanılabilmekte olan bu özellik, 24 saatlik zaman diliminde o gönderinin yok olmasını sağlamakta. Fakat WhatsApp üzerinde karşımıza çıkmış olan bu yeni özellik, herhangi bir zamanla ayarlanmamakta. Kullanıcı, kendi kendisine yok olabilen medya içeriğini alarak o sohbet menüsü üzerinden çıkmasının ardından alakalı medya içeriğine bir daha hiç bir şekilde erişememekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close