Uygulama

WhatsApp için yeni özellik yolda

WhatsApp için yeni özellik yolda

WhatsApp geliştiricisi olanların yeni bir tane özelliğin üstünde çalışmakta oldukları ortaya çıkmış oldu. Bu söz konusu özellik, kullanıcıların WhatsApp platformunun üstünden Instagram Reels videolarını oynatabilmesini sağlıyor lacak. Çıkış tarihi konusunda bir bilinmezlik olan özellik, Facebook şirketinin platform birleştirmeyle alakalı adımlarının en yeni olanı.

Dünya üzerindeki en büyük sosyal ağ firmalarından biri olarak öne çıkan Facebook, bir müddettir sahip durumda bulunduğu platformları birleştirmeye gayret ediyor. Bunun kapsamında ise firma, ardımızda bırakmış olduğumuz dönemler içerisinde onlarca adım atmış oldu. Bunlar arasından en kolay örneklerinden biri de, Instagram uygulamasıyla Facebook uygulamalarının direkt olarak mesajlaşma hizmetlerini birleştirme özelliğiydi. Ortaya çıkmış olan en son haberler de Facebook şirketinin bu defa, Instagram uygulamasıyla WhatsApp uygulamasını yakınlaştırmaya çalışmakta olduğunu gözler önüne sermiş durumda.

WhatsApp platformunun üstünde çalışmakta olduğu bu yeni özellik, Instagram platformunda yer alan Reels videolarının WhatsApp üzerinden de oynatılmasını sağlıyor olacak. Yani bundan böyle kullanıcılar, bu söz konusu özelliğin kullanıma sunulacak olmasıyla beraber yollayacakları Reels videolarıyla ilgili olarak, Instagram platformuna ulaşmak mecburiyetinde de kalmamış olacaklar. WhatsApp platformu, buna benzeyen videoları direkt olarak açabiliyor olacak.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close