Uygulama

WhatsApp için yeni bir özellik yolda

WhatsApp için yeni bir özellik yolda

 

Dünya üzerinde yer alan en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında bulunan WhatApp uygulaması için iki tane yeni özellik yolda. Gelecek olan özelliklerle birlikte kullanıcılar bundan böyle tarihe göre mesaj aratabilmenin yanı sıra depolama alanını da istediği gibi yönetebiliyor olacak. Diğer taraftan değişik mesaj türlerini bulabilmek amacıyla iki tane yeni arama filtresi konumunda bulunacak. Bir tanesi iletilmiş olan dosyaları aramanızı öteki büyük dosyaları görmenizi sağlamış olacak. Dosyaları eski dönemden yeniye, yeni dönemden eskiye ya da boyutuna bakarak sıralayabiliyor olacaksınız.

BetaInfo platformunun tespit etmiş olduğu bu özellikler kullanıcılar tarafından da fazlasıyla sevilecekmiş gibi görünmekte. WhatsApp platformuna getirilecek ilk özellik tarihe bakarak mesaj arama şeklindeki bir seçenek olacak. Kullanıcılar istedikleri gibi bir tarih seçimi yaparak WhatsApp mesajlarını çok daha hızlı bir biçimde arayıp bulabiliyor olacak.

WhatsApp platformuna getirilecek ikinci özellikte depolama yönetimiyle alakalı durumda. WhatsApp platformunun yeni depolama aracını test etmiş olduğu ve yakın zamanda depolama kullanımı kısmının yayına alınacak olduğu bilgisi söylenmiş durumda. Değişik mesaj türlerini bulabilmek amacıyla iki tane yeni varsayılan filtre karşımıza olacak. Bir tanesi iletilen dosyaları aramanızı sağlamaktayken ötekisi de büyük dosyaları görebilmenizi sağlamış olacak. Dosyaları eski zamandan yeniye, yeni zamandan eskiye ya da boyutuna bakarak sıralayabiliyor olacaksınız.

Firmanın yeni özellikleri tam olarak ne zaman yayına alacak olduğuyla alakalı halen herhangi bir tarih bilgisi bulunmamakta. Görünüşe bakılırsa mevcut durumdaki özellikler testlerin hemen sonrasında kullanıma açılmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close