Uygulama

WhatsApp durumları için yeni bir güncelleme

WhatsApp durumları için yeni bir güncelleme

 

WhatsApp yeni yapmış olduğu bir açıklamayla bundan böyle WhatsApp platformu üzerindeki durumların Facebook hikayesinde paylaşılabileceğini açıkladı. Şu anda Hindistan içerisinde söz konusu özellik uygulamanın 2.19.258 isimli sürümüne sahip durumda bulunan Android akıllı telefonları üzerinde yer aldığı belirtiliyor. Bunla beraber WhatsApp platformu da, web sayfası üzerinde bir tane WhatsApp Durumunu Facebook Hikayesi ya da öteki uygulamalarla paylaşma adımlarını anlatmış olduğu bir SSS sayfası oluşturmuş oldu. Bu söz konusu gelişme, bu bahsi geçen özelliğin küresel açıdan çok yakın bir zamanda bütün kullanıcılara gelecek olduğunu da göstermekte.

Bu söz konusu özelliği almış kullanıcılarından bir tanesi olursanız, Durum sekmesi üzerinde ”Durumum” isimli bölümünün hemen alt kısmında ”Facebook Hikayesinde Paylaş” şeklindeki seçeneği görüyor olacaksınız. Eğer ki durumunuzun farklı platformlar üzerinde paylaşılmasını istemekteyseniz ”Paylaş” isimli seçeneğe dokunup uygun durumda bulunan uygulamaları görebileceksiniz.

Öte yandan, birden çok durum güncellemesi yayınlamış bir durumdaysanız, tamamı da Facebook Hikayesiyla paylaşılmış olacaktır. Dolayısı ile, bunlardan sadece bir kaç tanesini paylaşmak istemekteyseniz; ”Durumum” isimli kısma gitmeniz, paylaşmayı talep ettiğiniz Durumları seçim yapmanız, Durumların sağ üst köşesinde yer alan üç nokta sekmesine ve hemen sonasında da ”Facebook’ta paylaş” şeklindeki seçeneğe tıklamanız gerekli olacak.

Facebook ile birlikte öteki uygulamalarla paylaşmış olduğunuz WhatsApp Durumunun baştan sona şifreleme yöntemiyle korunmayacağını da belirtmemizde büyük bir fayda var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close