Uygulama

WhatsApp bundan böyle pek çok cihazda kullanılabilir olacak

WhatsApp bundan böyle pek çok cihazda kullanılabilir olacak

 

Dünya üzerindeki en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, nerdeyse bütün akıllı telefon kullananlar tarafından aktif bir şekilde kullanılmakta. Söz konusu bu uygulama, ciddi bir seviyede yüksek bir popülariteye sahip bir durumda ve tüketiciler ise, söz konusu bu uygulamayı akıllı telefonları üzerinde ayrılmaz bir parça şeklinde görmeye devam ediyorlar.

Sahibi bulunduğunuz WhatsApp hesabı üzerinde şu anda, aynı esnada yalnızca bir tane cihazdan (WhatsApp Web hariç olarak) giriş gerçekleştirebiliyorsunuz. Lakin görünene bakılır ise bundan sonraki süreç içerisinde 2 tane değişik cihazdan aynı esnada WhatsApp hesabınıza giriş gerçekleştirebiliyor olacaksınız. WhatsApp isimli uygulamalarla alakalı bilgi paylaşımları sayesinde sesini duyurmayı başaran WABetaInfo, WhatsApp platformunun üstünde çalışmaya başladığı yeni projeleri de kamuoyuyla açık bir şekilde paylaşmış oldu.

WABetaInfo’nun yapmış olduğu açıklamalara bakılır ise geliştirici durumdaki ekip, yeni karşımıza çıkacak WhatsApp sürümlerinin üstünde çalışmalar yapıyor. Yani yakın bir gelecekte WhatsApp isimli uygulama, iPad platformu da dahil olmak üzre bir çok cihaz üzerinde kullanılabiliyor olacak. Bu söz konusu özellik, bir tane akıllı telefon ile beraber iPad veyahut tablet benzerindeki ürünlerin kullanımını gerçekleştiren tüketicilerin işlerini bayağı bir basitleştirmiş olacak. Zira WhatsApp isimli uygulama bundan böyle, birden çok cihaz üzerinde çalışabiliyor olacak.

WhatsApp isimli uygulamanın bu yeni özelliğinin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacak olduğu ise bilinmezliğini koruyor. Fakat geliştirici ekibin ilk önceliği ise iOS işletim sistemine vermiş olduğunu söylesek yanlış olmaz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close