Uygulama

Whatsapp APK’ler güvenli değil

Whatsapp APK'ler güvenli değil

 

Whatsapp APK denildiğinde akılda canlanacak iki tane değişik uygulama çeşidi mevcut. Bunlar arasından bir tanesi Whatsapp Plus’a benzeyen üçüncü partideki yazılımlar, ötekisi de resmî Android Whatsapp uygulamasına ait eski sürümlerini içeriğinde barındıran yükleme paketleri. Aslında akılda canlanabilmekte olan iki tane değişik seçeneği de kullanmamak en doğru olanı.

Resmi bir durumdaki uygulama mağazaları üzerinden indirmiş olduğunuz WhatsApp uygulaması, resmi kaynak üzerinden edinmiş olduğunuz dosyalarla telefonunuza kurulmuş oluyor. APK şeklinde indirmeyi talep ettiğiniz yükleme dosyası da bir üçüncü taraflar tarafından değiştirilmiş olabilmektedir. Bahsi geçen bu değişim kişisel durumda olan özel bilgilerinizi çalmaktan tutun da, telefonunuzu kripto para madenciliği konusunda kullanma amacıyla dahi yapılabilmektedir.

Whatsapp APK denildiği zaman aklımızda canlanmakta olan seçeneklerden bir tanesi olarak öne çıkan harici uygulama marketlerinde bulabilecek olduğumuz Whatsapp Android sürümüne ait yükleme paketlerini kullanmakta hiç bir şekilde güvenli değil. Bilmektesiniz ki hem bilgisayar üzerinde hem ise telefonda yer almakta olan uygulamalar, çok daha yeni bir özellik gelmemiş olsa dahi düzenli bir şekilde güncelleme alır. İşte bu çok ufak boyuta sahip olan güncellemelerin nedeni de güvenlik önlemlerini alabilmektir..

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close