Teknoloji

Vivaldi için reklam engelleme özelliği yolda

Vivaldi için reklam engelleme özelliği yolda

 

İnternet tarayıcılarına özel olarak geliştirilmiş olan reklam engelleme ile alakalı yazılımlar, pek çok zaman iyi niyetli olmakta fakat ardımızda bırakmış olduğumuz dönemler içerisinde, kötü maksatlı bir yazılım şeklinde geliştirilmiş olan reklam engelleme yazılımlarının bulunduğu da tespit edilmiş oldu.

Şimdi de bazı zamanlarda haberlerimize konu olmayı başaran internet tarayıcıları arasındaki Vivaldi, reklam engelleyici uygulamalar hususundaki bütün soru işaretlerinin yanı sıra tartışmaları sona erdirecek bir gelişmeye imzasını atmış oldu.

Vivaldi şirketinde yer alan geliştirici ekibin, tarayıcının kararlı bir durumdaki sürümüne sunacak olduğu özellikleri test etmeye başladığı beta sürüm, bugünden itibaren güncellenmiş oldu ve bahsi geçen bu özel güncelleme, Vivaldi şirketine yerleşik bir tane reklam engelleyici getirmiş oldu. Yani aslına bakılırsa Vivaldi tarayıcısını kullanmakta olanlar, ilerleyen dönemler içerisinde hiçbir tane üçüncü taraf reklam engelleme eklentisine ihtiyaç duymuyor olacaklar.

Vivaldi şirketi, kullanıcıların internet ortamında yer alan gizliliğini koruyabilme odağına sahip bir şekilde geliştirilmiş internet tarayıcısı olarak öne çıkıyor. Geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde paylaştığı bir güncellemeyle kullanıcıların verilerinin toplanmasını engellemiş olan Vivaldi şirketi, entegre bir durumdaki reklam engelleyicisi sayesinde de kullanıcılarının güvenliğini sağlama hususunda çok önemli bir adım daha atmış bulundu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close