İnternet

Ülkemizdeki sosyal medya ve internet kullanım oranları nedir?

Ülkemizdeki sosyal medya ve internet kullanım oranları nedir?

 

Koronavirüs günleri içerisinde evlerinde daha çok zaman geçirme mecburiyetinde kalmış olan ülkemizdeki ve bütün dünya üzerindeki insanların internet kullanımıyla alakalı istatistikler de kesinleşmiş durumda. Buna bakılırsa evde kalmak, insanların sosyal medyanın yanı sıra internet üzerinde daha çok zaman harcamasına sebep olmuş bir vaziyette.

We Are Social/Hootsuite platformunun yerel bir durumda ve küresel internet kullanımıyla alakalı verilerini net bir şekilde göstermekte olan ‘‘Digital 2020’’ raporuyla alakalı konuşma gerçekleştiren Bilgi Güvenliği Derneğinin Başkanı görevinde bulunan Ahmet Hamdi Atalay, 2020 senesi itibariyle Dünya üstünde yaşamını sürdürmekte olan 7,8 milyar tane insandan 4,57’lük kısmının internet kullanıcısı konumunda bulunduğunu ifade etti.

Dünya üstünde yer alan toplamdaki cep telefonu kullanıcılarının sayısı da 5,16 milyar kişi sayısına, cep telefonu kullanımı gerçekleştirenlerin toplamdaki nüfusa oranının da %66’ya yükselmiş olduğunu dile getirmiş bulunan Atalay açıklamasında, ”Sosyal medya kullanıcılarının sayısı da geçmiş olduğumuz bir senede %8’den çok artış göstererek 3,81 milyar civarına ve %49 yaygınlığa ulaşmış bulunarak 2020 senesinin son günlerine kadar dünya nüfusunun nerdeyse yarısının sosyal medya kullanıcısı olması bekleniyor.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close