Uygulama

Ücretli abone sayısında 108 milyon kişiye ulaştığını duyurdu

Ücretli abone sayısında 108 milyon kişiye ulaştığını duyurdu

 

Günümüz şartlarındaki en popüler hale gelen çevrimiçi müzik platformları arasında yer alan Spotify, 30 Haziran tarihinden itibaren küresel bir durumdaki ücretli olan abone sayılarının 108 milyon taneye çıkmış olduğunu duyurdu. Firmanın Nisan raporu içerisinde ücretli aboneleriyle alakalı raporu 100 milyon tane olarak açıklanmış idi.

Ücretsiz durumdaki sürümü kullanmakta olanlar da dahil edildiği zaman uygulamanın toplam olarak aylık aktif bir şekilde kullanıcılarının sayısı 232 milyon kişiye ulaşmış oluyor. Burda ise geçmiş olduğumuz yıla göre %29 oranındaki bir artış meydana geldiği açıkça göze çarpmış oluyor.

Firmanın rakiplerinden biri olan Apple Music, haziran ayı içerisinde ücretli durumdaki abonelerinin sayısının 60 milyon tane olduğu konusunda açıklama yapmıştı. Küresel bir şekilde bakıldığı zaman aralarında çok büyük bir fark olan bu 2 büyük platform arasından Apple Music, 2019 senesinin ilk dönemlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan ücretli abone sayısı konusunda Spotify platformunu geçmişti. Spotify platformu, Amerika Birleşik Devletleri içerisinde 26 milyon tane paralı aboneye sahip bir durumdayken Apple Music platformu ise 28 milyon tane ücretli aboneye ulaşmayı başarmış idi.

Nisan ayına bakıldığında ücretli abonelerin sayısı konusunda %8 oranında bir artış meydana gelerek 108 milyon kişiye ulaşmış olan Spotify platformu, 2019 senesinin 4. çeyreğinin sonuna gelindiğinde ücretli durumdaki abone sayısının 125 milyon tane olabileceği şeklinde bir tahminde bulundu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close