Uygulama

Twitter’i neden çok seviyoruz?

Twitter'i neden çok seviyoruz?

Twitter sosyal medyanın yükseleni olmaya devam ediyor. Peki nedir Twitter’ı bize bu kadar sevdiren?

Telefon üzerinden sürekli olarak farklı uygulamalar kullanmamız da yardımcı olan akıllı telefonların sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Bu sayılar içerisinden kısa zamandan beri vazgeçilmezimiz haline gelen ve sadece güncel haberleri ya da durum paylaşımında aktif bilgi sağlayan Twitter insanların oldukça sık kullandığı bir sistem haline gelmiştir.

Twitter’a olan düşkünlüğüm daha çok genç kesimler tarafından ilgi görmesi ve daha çok Twitter uygulamalarının genç bayan ve erkekler tarafından yoğun bir şekilde kullanılması çok şaşırtıcı bir durum değildir.

Genel olarak bu tarz uygulamaların durum paylaşımı veya ruh hali yansımalarından dolayı olumlu bir duruş sergilemesi ile oldukça güzel bir uygulama haline gelmiştir. Diğer uygulamalar da video paylaşımı veya 24 saatlik durum güncellemeleri birbiriyle benzer özellikler gösterirken Twitter hesabı olan kişilerde daha çok durum paylaşımı veya favoriye ekleyerek başkalarının paylaştığı şeyleri paylaşma olanağı ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu nedenle her geçen gün bu uygulamaya olan talep artmaktadır.

Çok Fazla Takipçi, Çok Fazla Sahte Hesap

Birçok uygulama bizler için büyük risk oluşturmaktadır. Kullandığımız uygulamalar da adımıza soyadımıza kolaylıkla sahte hesaplar açılarak oldukça saçma yollara bizmiş gibi girilmesi muhtemeldir.

Twitter diğer uygulamaların aksine oldukça çok fazla takipçi sayısı bulunan, kişilerin güvenliklerini kontrol altında tutmak ve herhangi bir soruna maruz kalmamak adına sahte hesap riskini minimize etmeye çalışmaktadır. Bu konuda gerekli çalışmalara başlayan Twitter teknolojinin bir adım daha ileriye gitmesi ile beraber yanlışlıkların giderilmesi için gerekli önlemlerin alınmasını sağlamıştır.

Bu konuda ilk olarak sahte hesap uygulaması olduğu anlaşıldığı andan itibaren direk o hesabın kapatılması önlemi artık çok da işe yaramamaktadır. Bu noktada çaresiz kalan Twitter büyük girişimlere adım atabilmek adına kısa sürede önemli adımlar atmayı düşünmekte ve buna göre harekete geçmektedir.

Böylesine çok fazla talep gören bir uygulamada düşünüldüğünden çok daha fazla risk oluşur ve bu risk bireylerin yaşamını tehlikeye atarsa bu tür uygulamalara olan talep de sona erer. Bu nedenle oldukça sıkı bir şekilde çalışmaların başlaması gerekmektedir.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close