Uygulama

Twitter’den Tweet SMS özelliğini sonlandırma kararı

Twitter'den Tweet SMS özelliğini sonlandırma kararı

 

Twitter platformu çok radikal bir değişikliğe imzasını atmış durumda. Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan sosyal medya platformu, geçmiş olduğumuz hafta yeni tweet’lerin bildirilmiş olduğu SMS mesajları alma konusundaki özelliğini tamamen kapatmış oldu. Bu söz konusu özellik, birkaç bölgenin haricindeki ülkeler içerisinde devre dışı bırakılmış oldu.

Twitter platformu güvenlik problemlerinden dolayı geçmiş olduğumuz senenin eylül ayı içerisinde SMS’le tweet atma özelliğini tamamen devre dışı bırakmış idi. Hackerlar, Twitter platformunun CEO’su görevinde bulunan Jack Dorsey’in telefon numarasına erişim sağlayarak Dorsey’in hesabı üzerinden ırkçı mesajlar atmak amacıyla söz konusu bu SMS özelliğini kullanmış idi. yaşanmış olanların sonrasında hızlı bir şekilde harekete geçmiş olan Twitter, birkaç bölgenin haricindeki herkes için SMS aracılığıyla tweet göndermeyi tamamen devre dışı bırakmış oldu.

En son Twitter’ın almış olduğu SMS hizmetini kaldırma konusundaki karar, uygulamaya akıllı telefon ya da internet sitesinin üstünden erişim sağlayan Twitter kullanıcılarının büyük bir kısmı için büyük bir problem olarak öne çıkmayacak fakat, tweet okumak amacıyla halen SMS kullanımı gerçekleştiren bazı insanlar değişiklikten oldukça şikâyetçi bir durumda. DansDeals ismine sahip bir şirket, kullanıcıları satış hususunda bilgilendirmek amacıyla sistemlerinin mevcut durumdaki bu SMS özelliğine bağlı bulunduğunu ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close