Uygulama

Twitter’dan üzen Fleets kararı

Twitter'dan üzen Fleets kararı

 

 

Twitter platformu geçmiş olduğumuz günler içerisinde resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda 24 saat zamanlı paylaşımlar yapabilmekte olduğumuz Fleets özelliğini kaldıracak olduğu yönünde açıklama yapmıştı. Firma, özelliği ise bugün kullanımdan kaldırmış durumda.

Sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan Snapchat’in 24 saat zamanla paylaşılabilmekte olan gönderileri, sosyal mecralar üzerinde de çok büyük bir yankı uyandırmayı başarmıştı. Snapchat adlı platformun söz konusu bu özelliği, yavaş bir şekilde bütün sosyal medya platformlarına da yayılmış idi. Instagram ile birlikte Facebook platformunun söz konusu bu özelliği benimsemesini bundan böyle doğal karşılamaya başlamış durumdayken Twitter, yaklaşık olarak sekiz ay öncesinde bu akıma dahil olma kararı almış idi.

Twitter adlı platformun hikâye paylaşma özelliği olarak öne çıkan ‘‘Fleets’’, çıkmış olduğu günden bu zamana kadar pek çok kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktaydı. Diğer taraftan kullanıcıların çok büyük bir kısmı da Twitter adlı platformun hikâyeler isimli özelliğini platformla bağdaştıramamaktaydı. İşte ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde de Twitter platformu, paylaşmış olduğu beklenmedik açıklama aracılığıyla beraber Fleets özelliğinin fişini çekecek olduğunun duyurusunu yapmıştı. Söz konusu bu özellik, bugünden itibaren platformdan kaldırılmış oldu.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close