Uygulama

Twitter’dan ücretli abonelik hamlesi

Twitter'dan ücretli abonelik hamlesi

 

Twitter platformunun CEO’su görevinde bulunan Jack Dorsey, sabah erken saatlerde açıklamış oldukları mali raporla alakalı olarak CNN’e özel açıklamalar gerçekleştirdi. Reklamla alakalı gelirlerinin %23’e kadar düşmesinin sonrasında yeni arayışlar içinde bulunduklarını belirten Dorsey, paralı abonelik sisteminin yakında gelebilecek olduğunu ifade etmiş durumda.

Dünya üzerindeki en popüler sosyal medya platformları arasındaki Twitter, sabah erken saatlerde 2020 senesinin ikinci çeyrek mali raporunu paylaşmış durumda. Raporlara bakılır ise Twitter platformunun reklam gelirleri fazlasıyla ciddi bir düşüş göstermiş vaziyette. Bu söz konusu düşüş, ardımızda bırakmış olduğumuz senenin aynı dönemine bakıldığı zaman %23 civarlarında.

Twitter platformunun en büyük pazarı olarak öne çıkan Amerika Birleşik Devletleri’nde de reklam gelirleri %25 seviyelerinde düşmüş bir vaziyette. Twitter platformu, bu söz konusu düşüşlere gerekçe olması amacıyla koronavirüsle alakalı salgını ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmış olan iç karışıklıkları göstermekte.

Twitter platformunun CEO’su görevinde bulunan Jack Dorsey, konuyla alakalı bir şekilde CNN’e bir takım açıklamalarda bulundu. Dorsey, bu senenin içinde bir takım ücretli abonelik testleri gerçekleştirecek olduklarını ve bu söz konusu ücretlendirmenin biraz daha üst seviyede olacağını belirtti. Jack Dorsey, platformla ilgili olarak üstünde çalışmalar yaptıkları paralı abonelik planları ile alakalı detaylı bir bilgi de paylaşmış değil.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close