Uygulama

Twitter’dan TikTok hamlesi

Twitter'dan TikTok hamlesi

 

The Wall Street Journal üzerinde yayınlanmış olan bir habere bakılır ise Twitter platformu, ByteDance şirketinden TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri hisselerini satın alabilmek amacıyla harekete geçmiş durumda. TikTok adlı platforma Microsoft şirketinin de ilgi göstermekte olduğu bilinmekteydi.

Çin’de merkezi bulunan sosyal medya platformlarından biri olarak öne çıkan TikTok, geçmiş dönemlerde çok garip meydan okumalarla gündeme gelmekteydi. Bugünlerde ise söz konusu platformla Amerika Birleşik Devletleri’nin Hükümeti arasında yaşanmış olanlar haberlere konu olmakta. Bilinmekte olduğu gibi söz konusu firmanın Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki operasyonları fazlasıyla ciddi bir baskının altında.

En son Amerika Birleşik Devletleri asıllı firmalarla iş yapmasına yasak getirilen ve bu husustaki yürütme emrine karşılık resmi bir açıklama paylaşmış olan TikTok, Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan payını bir Amerikan firmasına satma fikrine de açık durumda bulunduklarını açıkça ifade etmiş idi.

Donald Trump’ın mevcut durumdaki yönetimi, TikTok’u Amerika Birleşik Devletleri asıllı kullanıcıların verilerini Çin Hükümeti’ne vermenin yanı sıra ulusal güvenliğe tehdit oluşturmak ile suçlamış idi. TikTok platformu da bu söz konusu iddialara sert bir biçimde karşı çıkmış ve alınmış olan söz konusu kararın dayanağı bulunmadığını da açıkça ifade etmiş idi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close