İnternet

Kusuru GölüTwitter’dan PNG Kaldırma kararı için koruma kararı

Twitter'dan PNG Kaldırma kararı

 

Beynin normal bir durumda yer alan aktivitesinin, sinir hücreleri üzerinde geçici bir şekilde gerçekleşen anormal elektriksel aktiviteler sonrasında bozulmasıyla gerçekleşen epilepsi, bazı insanları günlük yaşamda bazı şeylerden kaçınmaya zorlamakta. Özellikle de ani bir şekilde meydana gelen ışık değişimlerinden uyarılmakta olan epilepsi hastaları; sinema ile birlikte konsere ve gece kulüplerine gittiği esnada ve hatta internet üzerinde dolaşırken dahi çok fazla dikkatli olmak mecburiyetinde kalıyor.

İnternet üzerinde yer alan içerik platformları ise, bu şekilde bir durum var ise epilepsi hastası olanların nöbetlerinin tetiklenebilecek olduğunu ifade etmiyor. Bundan dolayı da duyarlılığın yaygınlaşmasını beklememiş olan Twitter platformu; bu söz konusu riski komple yok etmek amacıyla bazı farklı ufak sebeplerle beraber hareketli PNG’leri (APNG) platformdan komple kaldırmış oldu.

Sebeplere APNG’lerin mevcut durumdaki siteyi yavaşlatıyor olması ve bir takım hatalara neden olabilmesi benzerindeki faktörleri de ilave eden Twitter platformu, site üzerinde herkesin çok daha fazla güvende olmasını talep ettiklerini ifade etti. Sosyal medyanın dev firmalarından Twitter; ”APNG’ler aslında eğlenceli bir durumdaydı ancak otomatik oynatma ayarlarına hiç bir şekilde uymamaktaydı. Bundan dolayı bizler de onları tweet’lere ilave etme özelliğini kaldırmaktayız. Bunun gerçekleşmesi de hareketli bir durumda ve ışıklı görüntülere karşı hassaslığı bulunan epilepsi benzerindeki problemlere sahip durumdaki insanların güvenliği amacıyla” şeklindeki bir açıklamayla tweet’ini sürdürdü.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close