Uygulama

Twitter’dan iOS uygulamasında bir değişiklik

Twitter'dan iOS uygulamasında bir değişiklik

 

Uygulamasının yanı sıra kullanıcı deneyimini devamlı bir şekilde geliştirme konusunda isteği olan sosyal medya platformlarından Twitter, bugün içerisinde iOS işletim sistemi uygulamasında fazla da göze çarpamayacak bir tasarım değişikliği yapma kararı aldı.

Herhangi bir şekilde güncelleme yapılması gerekmemekte olan bu tasarımla ilgili değişiklik, zaman tüneli üzerinde çok küçük bir geliştirme içermekte. Bu söz konusu yeni ufak değişiklikle beraber özellikle de pek çok yanıt alan popüler tweetler üzerinde ana tweetle yanıt şeklinde atılmış olan tweetleri birbirinden ayrıştırabilmek daha da basitleştirilecek.

(iOS işletim sisteminde sohbetlerin görünüşlerini komple değiştirmekteyiz. Takip etmiş olduğunuz insanlar bir sohbet ekranındayken onların yanıtlarını zaman tüneliniz üzerine çok daha bir biçimde görmüş olacaksınız. Yeni getirilmiş olan söz konusu bu düzenleme, kimin kime yanıt vermiş olduğunu daha da basit görülebilir kılmakta. Bunun sayesinde ise alakalı sohbetlere katılım sağlayabilirsiniz)

Firmanın sunmuş olduğu söz konusu bu yeni özelliğin çalışma prensibi de aslına bakılırsa çok daha kolay. Atılmış olan ana tweetle beraber ona verilmiş olan yanıtların arasına yatay bir şekilde ve dikey bir şekilde belirgin bir çizgi çekilmekte. Bunun sayesinde atılmış olan ana tweetle beraber ona verilmiş olan yanıtları ayrıştırmak daha da basit bir hale gelmiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close