Uygulama

Twitter’dan Fleets için yeni bir güncelleme

Twitter'dan Fleets için yeni bir güncelleme

 

Sosyal medya devlerinden biri olan Twitter, Fleets hikayeleri üzerine emojiler ilave etmenizi sağlayabilecek ”Twemoji” adlı özelliği Japonya içerisinde test etmeye başlamış durumda. Söz konusu özelliğin ne zaman bütün kullanıcılar için yayınlanacak olduğu ise bilinmezliğini koruyor.

Sosyal medya devlerinden biri olarak öne çıkan Twitter, son haftaları içerisinde çok önemli yeni özellikleri kullanıcılarına sunmuş idi. Dev durumda bulunan platform, bundan böyle her sosyal medya uygulaması üzerinde olmaz ise olmaz olarak öne çıkan hikayeler adlı özelliğini Fleets sayesinde getirmiş, sesli direkt mesajla alakalı özelliğin de testlerine başlamıştı.

Ardımızda bırakmış olduğumuz gün ise Twitter platformuna gelecek çok daha yeni bir özelliğin haberi verilmiş oldu. Twitter Japonya’nın resmi hesabı üzerinden yapılmış olan paylaşım üzerinde Fleets hikayeleriyle ilgili kullanıma sunulacağı açıklanan yeni emojiler gösterilmiş oldu. ‘Twemojis’ adıyla çıkış gerçekleştirecek olan bu emojilerin haberi ise, Twitter Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak görev yapan Sam Haveson aracılığıyla İngilizce bir şekilde de paylaşılmış oldu.

Sam Haveson, yapmış olduğu paylaşım üzerinde Japonya’da yer alan iOS işletim sistemi kullanıcılarına Fleets üzerinde sticker özelliğini yayınlamış olduklarının duyurusunu yaptı. Sticker aramanın yanı sıra özel Twemojis seti ile gelmiş olduğu ifade edilen söz konusu bu yeni özellik, Sam’in sözlerine bakılırsa kullananların hikayeleri içerisinde çok daha fazla şey anlatmalarını sağlıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close