İnternet

Twitter’da nasıl takipçi arttırılır?

Twitter'da nasıl takipçi arttırılır?

Twitter internetle ilgili olan herkesin kullanmasa da duyduğu bildiği bir mikro blog sitesidir. Facebook’tan daha sonra ortaya çıkmasına rağmen en az Facebook kadar popüler bir hale gelen Twitter ülkemizde de birçok kişi tarafından kullanılan etkili bir sosyal ağdır. Bu ağda Facebook gibi arkadaş ekle kısmı olmasa da insanlar birbirlerini takip ederek takip ettikleri kişilere ait olan paylaşımları görebilmektedir.

Bu sosyal ağda bilindiği üzere ne kadar takipçiniz varsa o kadar etkileşime geçersiniz. Yani paylaşımlarınız o kadar çok retweetlenir ve favori olarak işaretlenir. İnsanlar tweet’lerinizi kendi profillerinde paylaşırlar böylece hem etkileşim hem de takipçi sayınız artacaktır.

Peki, Twitter’da takipçi sayınızı nasıl arttırabilirsiniz? Ne gibi yöntemlerle takipçi sayınız artar ve sosyal medyada daha popüler hale gelirsiniz?

1)Ücretli Yöntemler

Twitter’da ve diğer sosyal ağlarda reklamcılık ön plandadır. Yani tweet atmadan da takipçilerinizi hatırı sayılır bir şekilde arttırabilirsiniz ancak bunun için bir bedel ödemeniz gerekmektedir. Bunu yapan kişilere ise webmaster forumlarından veya serbest zamanlı (freelance job) iş sitelerinden ulaşabilir ve ücret karşılığında takipçi arttırabilirsiniz. Bunun dışında Twitter’da takipçi sayısı ve takipçileriyle etkileşimi fazla olan kişilerle iletişime geçerek takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Ancak bu yöntemle takipçilerinizi arttırarak yüksek etkileşim kuracağınız anlamına gelmiyor. Parayla satın almış olduğunuz takipçilerin yumurta hesap yani sahte profiller olabileceğini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu yüzden eğer belli bir miktarda ücret ödeyerek hızlı ve zahmetsiz bir şekilde takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız, popüler ve takipçileriyle etkileşimi iyi olan, çok sayıda retweet ve favori alan birine reklam vermeniz daha mantıklıdır.

2)Özgün Olun

Twitter’da birçok fenomen ve yüzbinlerce hatta milyonlara ulaşan takipçileriyle birçok popüler hesap mevcuttur. Ancak bu hesapların hemen hemen hiçbiri diğer hesapları taklit ederek veya popüler hesaplardaki tweetlere, sözlere özenerek bu takipçilere sahip olmadı. Her şeyden önce özgün olmalısınız. Böylelikle nasıl paylaşımlar yaparsanız yapın takipçileriniz her geçen gün artacaktır ve daha fazla kişiye ulaşacaksınız.

3)Belli Zaman Aralıkları Belirleyin

Tweet atacağınız zamanları belirleyin. Bir hafta boyunca her gün tweet atıp aktif olup daha sonra 1-2 hafta Twitter hesabınıza girmezseniz takipçi sayınızı arttırmayı unutun. Bu yüzden belli bir zaman periyoduyla belli zamanlarda tweet atın ve sürekli aktif olmaya çalışın. Takipçilerinizin arttığını göreceksiniz. Ancak tweet atma işini de abartarak sürekli yapmayın, böyle yaparsanız itici bir hale gelebilirsiniz. Bu da takipçilerinizin sizi takipten vazgeçmesine sebep olur.

4)Takipleşmekten Kesinlikle Kaçının!

“Takipleşelim” veya “takip edeni takip ederim” gibi Twitter etiketlerinden kesinlikle uzak durun ve karşılıklı olarak kimseyi takip etmeyin. Bu şekilde kazanmış olduğunuz takipçilerin size hiçbir faydası olmayacaktır çünkü sizi takip eden kişinin amacı da sizin onu takip etmenizdir. Bu nedenle bu yöntemle elde ettiğiniz takipçiler sizinle etkileşimde olmayacaktır. Bunun size hiçbir yararı yoktur. Sadece insanların gözünü boyamaya çalışırsınız ancak sonunda kendinizi aldatırsınız.

5)Gereksiz Hastag Kullanmayın

Gereksiz yere hastag kullanmayın. Bu takipçileriniz tarafından hoş karşılanmayabilir ve bir süre sonra attığınız tweet’ler sıkıcı bir hale gelebilir.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close