İnternet

Twitter yeni bir özellik test etmeye başladı

Twitter yeni bir özellik test etmeye başladı

Ünlü bir durumdaki sosyal medya platformlarından biri olarak öne çıkan Twitter’ın bazı yeni özellikler test etmeye başladığı keşfedilmiş durumda. Firmanın bunun kapsamında yorum içeriğine sahip retweet haricinde Android adlı işletim sistemine sekmeli retweet sayacını da test etmiş olduğu ortaya çıktı.

Koronavirüs ile alakalı pandemiyle beraber milyonlarca sayıdaki insanın söz konusu bu olaylardan haberdar olabilmek amacıyla kullanmaya başlamış olduğu Twitter, yeni özellikler ile kullanıcıları elinde tutmayı istemekte. Firma, en son sosyal medya platformuyla ilgili olarak ”yorumlar için retweet” şeklindeki özelliğin testlerine başlamış durumda.

Deneysel bir durumdaki özellikleri ortaya çıkarabilmek amacıyla çalışmalar yürütmeye devam eden Jane Manchun Wong tarafından keşfedilmiş olan söz konusu bu özellik, platformun yorumlar ile beraber gelmiş olan retweet sayısını gösterebilen çok önemli bir sayacı test etmeye başladığını da bizlere göstermekte. Mevcut durumdaki retweet sayacından ayrı bir şekilde ortaya çıkacak söz konusu bu özellik, normal durumda bulunan retweet sayacının hemen alt kısmında bulunuyor olacak.

Twitter’ın geliştirmeye devam ettiği bir başka özellikte Android işletim sistemli cihazlara özel olarak gelmiş olacak. Sekmeli bir retweet sayfası ilave etmeye hazırlanmış olan söz konusu bu platform, retweetleri listeleyerek içinde yorum bulunanlarla olmayanları ayırmakta. Bu şekilde ise etkileşime girebilecek olduğunuz kişileri daha iyi bulabiliyor olacaksınız.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close