Uygulama

Twitter üzerinde yeni bir özellik “Spaces”

Twitter üzerinde yeni bir özellik "Spaces"

 

Bir tane iOS cihazınız olmadığından dolayı sosyal medya platformunun en son sansasyonel platformu olarak öne çıkan Clubhouse’a katılamamakta mısınız? Twitter platformu, Clubhouse benzeyen özelliği Spaces ile alakalı testlere başlamış durumda.

Son zamanlarda en fazla konuşulmaya başlanan sosyal medya platformlarından Clubhouse olmuş durumdayken, yalnızca sesli görüşmeler için izin vermekte bulunan platform aslında bir çok iOS işletim sistemi kullanıcısının da gözdelerinden biri haline gelmişti. Bir zamanlar davetiyeleri para ile satılmakta bulunan platform daha halen Android işletim sistemi üstünde hizmet vermeye başlamamışken çok önemli bir rakiple karşılaşacak olabilir.

Sosyal medya platformlarının en büyüklerinden bir tanesi olarak öne çıkan Twitter, Clubhouse uygulamasına benzeyen özelliği Spaces üstünde çalışmalar yapıyor. Ortaya çıkmış olan en son bilgilere bakılırsa Spaces aslı özelliğinin test edilmekte olduğu ülkelerin arasında Türkiye de bulunmakta. Twitter adlı platformun sonrasında öteki platformlardan da bazı benzeyen hamleler gelecek olabilir.

Aslına bakılırsa Twitter, çok uzun bir zamandan beri Spaces özelliğinin üstünde çalışmalarını devam ettirmekteydi. Clubhouse adlı uygulamanın yakalamış olduğu bu büyük başarının hemen sonrasında da Twitter planları konusunda bir değişikliğe gitmiş olduğu ve yeni özelliğe odaklanmaya başladı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close