Teknoloji

Twitter Türkiye temsilcisi atayacak

Twitter Türkiye temsilcisi atayacak

 

Dünya üzerindeki en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan Twitter platformu, bant daraltmayla alakalı cezanın konuşulmakta olduğu bir dönemde en sonunda geri adım atma kararı alarak Türkiye temsilcisi atamayı kabul etmiş oldu.

1 Ekim 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olan Sosyal Medya Yasası, Türkiye içerisinde yaklaşık olarak 1 milyon tanenin üstünde aktif kullanıcıya sahip durumda bulunan sosyal medya platformlarına bir tane ‘Türkiye temsilcisi’ atama mecburiyeti getirmekteydi. İlk başlangıcında sosyal medya devi olanların çok büyük bir bölümü temsilci mecburiliğine karşı sessiz kalmış olsalar da ilerleyen süreç içerisinde Türkiye temsilcisi atanacak olduğu açıklamaları da teker teker gelmeye başlamış oldu.

Dünya üzerindeki en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan Twitter; Facebook platformu ile birlikte Instagram platformu gibi platformların ‘temsilci ataması yapacağız’ şeklindeki açıklamalarına karşın sessizliğini korumayı sürdürmüştü. Daha öncesinde de on milyonlarca Türk Lirası tutarında para cezası almış olan ve hali hazır bir şekilde reklam faaliyetlerini durdurma konusunda ceza almış durumdaki Twitter platformu, bant daraltmayla alakalı cezanın konuşulmakta olduğu şu zamanlarda bir Türkiye temsilcisi ataması yapmayı da en sonunda kabul etmiş oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close