İnternet

Twitter platformunun o modu için gecikme açıklaması yapıldı

Twitter platformunun o modu için gecikme açıklaması yapıldı

 

Telefonlar üzerinde yer alan uygulamalardan bazıları, beyaz renkli bir arka plana sahip olabilmekteler ve bazı uygulamalar ise söz konusu bu rengi karartmaya hiç bir şekilde izin vermemekte.

Uygulama sahipleri tarafından uygulamalara ilave edilen ‘‘Karanlık Mod’’ isimli özellik ise kullanıcıların yardımlarına koşmuş oluyor. Bu söz konusu uygulamalardan bir tanesi olarak öne çıkan Twitter, arka planı tamamen koyu mavi hale getiren bir karanlık mod özelliğine sahip durumdaydı fakat arka planı komple siyah bir duruma getirmek olanaklı değildi. Firma, mart ayı içerisinde duyurmuş olduğu yeni bir özellikle beraber bu söz konusu hizmeti de kullanıcılarının kullanımına sunmuştu.

Twitter platformu, mart ayı içerisinde ‘‘Işıklar Kapalı’’ adına sahip modununun duyurusunu yaptı. Bu söz konusu mod, uygulamanın arkasında yer alan koyu mavi rengi kullanmanın çok daha siyah bir arka plan getirmiş oluyor ve beyaz renge sahip yazıları öne çıkartmış oluyor. Bu duyurusu yapılmış olan özellik, çok güzel bir görüntü sağlayabilmenin yanında OLED ekrana sahip telefonlar üzerindeki pil kullanımını da azaltabilmeyi başarmış durumda. Bu yeni özellik, iOS platformu üzerinde stabil bir şekilde kullanıma açılmış olsa bile Android platformu üzerinde biraz da olsa gecikti.

Firmanın Tasarım ile birlikte Araştırma Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Dantley Davis, söz konus ubu güncellemenin Android platformuna özel olarak niçin gecikmiş olduğunu paylaştığı bir Tweet aracılığıyla açıklamış oldu. Davis açıklamasında; ”Bu yeni özellik yakın bir zaman içerisinde paylaşılacak, bu denli gecikmiş olmasının nedeni de deneyimi arttırabilmek amacıyla çalışmalar yapıyor olmamız. Android işletim sistemi kullanıcıları tarafından çok fazla istenmekte olan bu özelliği paylaşmak için çok fazla sabırsızlanıyoruz, sabrınızdan dolayı da teşekkür ediyoruz” yazarak, akıllarda yer alan bazı soruların cevaplarını vermiş oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close