Teknoloji

Twitter platformunun Ceo’sundan Google açıklaması

Twitter platformunun Ceo'sundan Google açıklaması

 

Dünya üzerinde en fazla kullanılmakta olan sosyal medya platformları arasındaki Twitter, 21 Mart 2006 yılında Jack Dorsey adına sahip başarılı bir yazılımcı tarafından kuruldu. Kendi kurmuş olduğu ve CEO görevini üstlendiği platform üzerinde günlük sadece 2 saat zaman geçirmiş olduğunu ifade eden Jack Dorsey, geçmiş olduğumuz günlerde kurucusu konumunda yer aldığı platform üzerinde yeni bir tane gönderi paylaşımında bulundu. Paylaşmış olduğu tweet üzerinde Jack’in cihazı üzerindeki varsayılan arama motorunun dünya üzerinde en fazla kullanımı gerçekleştirilen arama motorlarından biri olarak öne çıkan Google olmadığı görüldü.

Jack Dorsey, Twitter hesabı üzerinden DuckDuckGo adına sahip bir tane arama motoru sayfasını etiketledikten sonra ”@DuckDuckGo’yu çok fazla sevmekteyim. Bir müddettir varsayılan bir şekildeki arama motorum da budur. Uygulaması aslında çok daha iyi!” ifadeleriyle bir tweet paylaşımında bulundu. Bunun hemen sonrasında ise DuckDuckGo adına sahip Twitter hesabı; ”Bunu duymuş olmak fazlasıyla güzel bir şey @jack! Ördek yanında olduğundan dolayı çok mutluyuz” ifadelerindeki bir tweet yazarak Jack Dorsey’e karşılık vermiş oldu.

DuckDuckGo isimli tarayıcı, 2008 yılı içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş olan ve komple kullanıcı gizliliğini ön planda tutmaya devam eden özel bir arama motorudur. Kullanıcılarının mevcut durumdaki IP adresleri ile birlikte kişisel bir şekilde gerçekleştirilen arama sonuçlarını kesinlikle kayıt altına almayan DuckDuckGo, bundan dolayı da daha güvenli bir arama motoru şeklinde görülmeye başladı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close