İnternet

Twitter platformundan yeni bir güvenlik özelliği

Twitter platformundan yeni bir güvenlik özelliği

 

Şu anda en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, milyonlarca sayıdaki kullanıcıyı üzerinde barındırıyor ve ne kadar kötüdür ki bu kullanıcıların tamamen iyi niyete sahip insanlar değil. Platformu kullanıp insanları rahatsız etmeye devam eden pek çok kişi de yer alıyor.

Bu durumun önüne geçme konusunda isteği bulunan Twitter platformu da bu hususta bir takım önlemler almakta ve her geçtiğimiz gün bu söz konusu önlemlerin sayısını az daha çoğaltıyor. Sosyal medya sitesinin bu konuyla ilgili olarak bir özellik üstünde daha çalışmakta. Söz konusu bu platform, yeni özellik ile beraber kimlerin atmış olduğunuz tweetlere dahil bulunup bulunmayacağını da belirleyebilmenizi sağlamış olacak.

Yeni getirilmiş olan özellikle beraber tweetlerinize yanıt verebilecek kişileri yalnızca takip etmiş olduklarını veyahut sohbet etmiş olduklarını şeklinde sınırlandırabiliyor olacaksınız. Bütün bunlara ilave bir şekilde kimsenin tweetinizin altına yorum yazmaması gibi bir seçeneği de kullanabiliyor olacaksınız. Yani aslında artık sizleri rahatsız edebilecek kişilerden kaçınmak amacıyla hesabınızı gizli şeklindeki seçeneğe almanıza gerek kalmamış olacak. Bu söz konusu yeni kontrol özelliklerin ise 2020 senesinin içinde kullanıcılara sunulması konusunda bir beklenti var.

Bütün bunlar hariç olarak platforma ilave edilecek değişik özellikler de yer alıyor. Twitter platformunun test uygulaması üzerinde bulunan sohbet görünümünün yanı sıra tartışma arayüzü ise ana uygulama üzerinde kullanılabilir bir duruma gelmiş olacak. Öte yandan listeler bölümünde de bir takım geliştirmeler yapılmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close