Teknoloji

Twitter platformundan yanıtları gizlemeyle ilgili özellik

Twitter platformundan yanıtları gizlemeyle ilgili özellik

 

Twitter platformu, sosyal medya ağı içerisinde çok daha güvenli bir ortam meydana getirmek amacıyla bir tane tweete verilebilecek cevapları gizlemeyle alakalı özelliği kullanıcılara sunmuş durumda. Daha sonraki dönem içerisinde kullanıcılar, tweetlerine verilmiş olan yanıtlardan rahatsız edebilecek veyahut taciz edebilecek olanlarını gizleyebiliyor olacaklar.

Twitter platformunun Ürün Yönetimi Başkanı görevinde bulunan Suzanne Xie, sosyal medya platformunun yeni özelliğini duyurmuş olduğu açıklaması içerisinde, yeni getireceği bu özelliğin kullanıcıların ”Twitter üzerinde konuşma esnasında kendilerini güvende ve çok daha rahat hissedebilmelerini” sağlayabilme gayretinin bir parçası olduğunu açık bir şekilde ifade etti.

”Yanıtları Gizle”yle alakalı özellik sayesinde gizli yanıtlar tweetin alt kısmında hiç bir şekilde görünmüyor olacak. fakat tweet seçenekleri üzerinden cevapları görmek olanaklı. Xie ayrıca söz konusu bu hususla alakalı, ”Böylece başlatmış olduğunuz konuşmaların üstünde daha çok kontrol sahibi olmuş bulunacaksınız. Fakat insanlar yine de istemiş olduklarında konuşmanın hepsini de görebilir” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyanın devlerinden biri olan Twitter, bu senenin ilk dönemlerinde bu özelliği bir takım ülkeler içerisinde denemeye başlamıştı. Testlerin başarılı bir şekilde geçmesinin sonrasında tüm dünya üzerinde bu özellik kullanıma sunulmuş oldu. Suzanne Xie, testler esnasında filtrelenmiş olan tweetlerin ”ilgisiz bir durumda, konu dışı ya da sinir bozucu” şeklinde bulunduğunu ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close