İnternet

Twitter platformundan şaşırtan reklam açıklaması

Twitter platformundan şaşırtan reklam açıklaması

 

Twitter platformunun CEO’su görevinde bulunan Jack Dorsey, çarşamba gününde yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde, hedefli bir durumda bulunan siyasi reklamlara izin veriyor olmanın, istenmemekte olan mesajlara sebep olduğunu ifade ederek, bundan sonraki süreç içerisinde platformun hiç bir şekilde siyasi reklamları barındırmayacak olduğunu ifade etti.

Twitter platformu üzerinde bütün siyasi içeriğe sahip reklamları küresel bir şekilde yasaklama kararı almış olduklarını belirten Dorsey sonrasında ise; ”İnsanlar platform üzerinde bir tane hesabı takip etmeye veyahut bir tane paylaşımı retweet yapmaya karar verdikleri zaman, siyasi mesajlara zaten ulaşmış oluyorlar. Kullanıcıların bu konuda vermiş oldukları kararını yok sayarak, onlar için hedefli reklamlar göstermeyi sürdürmek tamamen zorlama bir eylem olmaktadır” ifadelerine yer verdi.

”İnternet üzerindeki reklamcılık, ticari bir durumdaki reklam verenler açısından inanması zor bir seviyede güçlü ve etkili bir durumda bulunsa bile, bu söz konusu güç milyonlarca sayıda bulunan insanın yaşamını ve verecek olduğu oyları etkileyebilmek amacıyla kullanılabilmesinden dolayı siyaseten çok önemli riskler getirmektedir” ifadelerine yer veren Dorsey, daha öncesinde tavizlerin yanı sıra manipülasyonlar ile birlikte yalan haberler, botlar ve de trol ordusu benzerindeki bir çok kötüye kullanıma şahit bulunduklarını da ifade etti.

Siyasi reklamlarla alakalı yasağın 22 Kasım tarihi içerisinde yürürlüğe gireceğini ifade eden Twitter platformunun CEO’su, 15 Kasım tarihi içerisinde yeni politikayla ilgili olarak daha çok bilgi sunacak olduklarını da belirtti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close