İnternet

Twitter platformundan mesajları filtreleme kararı

Twitter platformundan mesajları filtreleme kararı

 

Twitter isimli popüler platform son dönemler içerisinde hakaret içeriğine sahip mesajlarla beraber yanıtlara savaş açmış bir vaziyette. Geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde tweet’lere cevap gizleme özelliğinin üstünde çalışmalar yaptığı konusunda duyuru paylaşan Twitter platformu, şimdi ise kullanıcılara yollanmış olan mesajları filtreleme konusunda hazırlık yapıyor.

Twitter tarafından duyurulmuş olan bu yeni özellik, mesajlar üzerindeki kelimeler üstünden çalışıyor olacak. Eğerki bir tane kullanıcı için yollanan mesajda aslında şüpheli bir kelime yer alıyor ise bu gönderilen mesaj değişik bir klasöre yönlendirilmiş olacak ve kullanıcı ise yalnızca görmeyi istediğinde o mesajın bütün içeriğini görebiliyor olacak.

Test aşamasında yer alan bu özelliğin kullanıcılara sunulmuş olmasıyla beraber Twitter platformundaki mesajlar sayfası da yenilenmiş olacak. Kullanıcılara özel olarak ”Ek Mesajlar” ismine sahip yeni bir tane daha mesaj sayfası oluşturulmuş olacak ve kullanıcılara yollanmış olan şüpheli kelimeleri içeriğinde barındıran mesajlar ise burda yer alan klasörde bulunuyor olacak. Söz konusu kullanıcılar, bu sayfa üzerinde mesajları okuyabiliyor olacaklar ya da direkt olarak silebilecekler.

Özellikle alakalı test sürecinin tamamen başarılı bir biçimde bitirilmesinden hemen sonra Twitter platformu üzerinde yer alan kullanıcılar, bu söz konusu yeni özelliği kullanmaya başlamış olacaklar. Twitter isimli platform, mesaj filtrelemeyle alakalı özelliğin paylaşılmasıyla beraber devamlı bir şekilde saldırgan ile taciz eden mesajlar almaya devam eden kullanıcıları biraz da olsa rahat ettirmeyi hedeflemekte gibi gözüküyor..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close