Uygulama

Twitter platformundan Emoji ile tepki verme özelliği

Twitter platformundan Emoji ile tepki verme özelliği

 

Twitter platformu, akış sayfası üzerinde gösterilmekte olan tweetler için tepki emojilerinin testlerine başlamış durumda. Dünya üzerinde ilk defa Türkiye içerisinde test edilmekte olan bu özellik, kullanıcıların tweetler için 5 tane değişik emojiyle tepki verebilmesini de sağlamış oluyor. Söz konusu bu özellik, kullanıma sunulduğu zaman bütün platformlar üzerinde de erişilebilir hale gelecek.

Dünya üzerindeki en popüler mikroblog sitelerinden biri olarak öne çıkan Twitter, yeni hazırlamış olduğu özelliğini dünya üzerinde ilk defa Türkiye içerisinde yer alan kullanıcılarıyla test etmeye başlamış oldu. Şu anda çok kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edilmekte olan fakat gelecek günlerde ülkenin tamamında yer alan bütün kullanıcıların deneyimleyebilecek olduğu bu özellik, atılmış olan tweetlere emojiyle tepki verilebilmesini sağlamakta. Twitter platformunun ülkemiz içerisinde test etmekte olduğu özellik, şu anda 5 tane emoji içermekte.

Aslına bakılırsa Twitter platformunun testlerine başlamış olduğu özellik çok büyük bir yenilikte değil. Hatta Twitter platformu üzerinde mesajlaşma esnasında, yollanmış olan bir mesaja farklı tepki emojileri zaten ilave edebilmekteydiniz. Platform şimdilerde ise, bu söz konusu özelliğin kapsamını genişletmiş olacak. Bundan böyle akış şeklinde karşınıza çıkmakta olan tweetlere de emojileri kullanarak tepki gönderebiliyor olacaksınız.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close