Uygulama

Twitter platformu o kararından vazgeçti

Twitter platformu o kararından vazgeçti

 

Daha öncesinde ortaya çıkan haberlere bakılırsa, dünya üzerinde en fazla tercih edilerek kullanılan sosyal medya platformları arasındaki Twitter, 6 aydan daha uzun bir zamandır herhangi bir şekilde kullanıcı aktivitesi bulunmayan tüm hesapları 11 Aralık tarihinden itibaren kaldıracak olduğu açıklamasında bulunmuştu.

Etkin durumda bulunmayan kullanıcılar için e-mail yollamaya başlamış olan Amerika Birleşik Devletleri adıllı firma, insanların Twitter platformu üzerinde güvenebilecek oldukları çok daha doğru bir şekilde ve daha güvenilir bilgiler sunabilmek maksadıyla bu şekilde bir adım atmış olduğunu ifade ediyordu; fakat Twitter platformunun asıl maksadının bir takım kullanıcı adlarını boşa çıkartmak olduğu konusundada tahminler var.

Twitter platformunun aktif bir durumda bulunmayan hesapları silecek olduğunu açıklamış olması, kaybetmiş oldukları yakınlarına ait hesapları adeta bir hatıra şeklinde saklama konusunda isteği olan insanlar da dahil olmak üzere bir çok kişinin tepkileriyle karşılaşmış oldu. Örnek olarak, iletişim uzmanı pozisyonunda çalışmakta olan Drew Olanoff, 4 sene öncesinde yaşamını yitiren babasının Twitter üzerine yer alan hesabını hala onu anmak amacıyla kullanmakta olduğunu ifade ediyor.

Kullanıcıların bu konuyla alakalı geri dönüşlerini dikkate almış bulunan Twitter platformu, bu söz konusu kararından şu anlık vazgeçmiş olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. İnsanların söz konusu bu hesapları anmaları amacıyla çok daha yeni bir yol ortaya çıkartana kadar etkin durumda bulunmayan hesapları kaldırmayacak olduklarını ifade eden sosyal medyanın devi açıklamasında; ”Neden olduğumuz karmaşayla birlikte endişeden dolayı çok özür diliyoruz” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close