Teknoloji

Twitter nasıl hacklendi

Twitter nasıl hacklendi

 

Twitter platformunun belki de en büyük çaptaki hack girişimlerinden biriyle alakalı olarak, bu olaya dahil olmuş bir kişi aracılığıyla açıklamalar gerçekleştirilmiş durumda. Hack yapma girişimine dahil bulunmuş bir kişinin bir teknoloji sitesine gerçekleştirdiği açıklamalar üzerinde, olayın tam olarak nasıl meydana gelmiş olduğu da nerdeyse bütün detaylarıyla açıklanmış durumda.

Açıklamalar gerçekleştirmiş olan kişi, Kirk kod isimli söz konusu bu bilgisayar korsanının yalnızca Twitter personellerinin kullanabilmekte oldukları bir araca erişim sağlamış olduğunu ve birkaç saatlik zaman içinde de 100.000 dolar tutarından daha çok para kazanmış olduğunu ifade etmekte. Bilgisayar korsanının Twitter platformun ait olan yönetim aracına erişim sağladıktan sonra gerçekleştirmiş olduğu ilk şey de, hesapların tekrardan kurtarılamaması amacıyla e-mail hesaplarını sıfırlamakmış. Bunun sayesinde Elon Musk ile birlikte Bill Gates benzerindeki isimlerin Twitter hesaplarına erişim sağlamasının önüne geçilmiş idi.

Fakat bilgisayar korsanının bu söz konusu araca nasıl erişmiş olduğu da şu anda çok büyük bir muamma. Açıklamalar gerçekleştirmiş olan kişi, Twitter’ın söz konusu bu açıklamalarını doğrulamakta ve bu bilgisayar korsanının bir personele siber saldırı gerçekleştirip bu Twitter yönetim aracına erişim sağlamış olabileceğini varsaymakta. Tahminlere bakılırsa bu söz konusu erişimin nasıl sağlanmış olduğu, sonsuza kadar çok büyük bir sır olarak kalmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close