Uygulama

Twitter Instagram’dan özellik çaldı

Twitter Instagram'dan özellik çaldı

 

Twitter platformu, çok kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile beraber ‘Güvenilir Arkadaşlar’ adına sahip bir özelliğin testlerine başlamış durumda. Instagram hikayelerinde yer alan ‘Yakın Arkadaşlar’ adlı özelliğe benzerliğiyle öne çıkan bu özellik, bir tweetin sadece belirli bir grup kullanıcı tarafından görülebilmesini sağlamış oluyor.

Dünya üzerinde yer alan en popüler sosyal ağlarından biri olarak öne çıkan Twitter platformu, çok daha yeni bir özelliği test etmeye başlamış oldu. Bu söz konusu özellik, aynı Instagram platformunun hikaye özelliğinin içinde yer alan ‘Yakın Arkadaşlar’ adlı özelliğe benzerliğiyle öne çıkıyor. Bu söz konusu özellik kullanıma sunulduğu zaman, gönderilmiş olan bir tweetin sadece belirlenen kişiler tarafından görülmesi sağlanmış olacak.

TechCrunch aracılığıyla servis edilmiş olan söz konusu bu özellik, ‘Güvenilir Arkadaşlar’ şeklinde isimlendirilmiş durumda. Özelliği aktifleştirdiği zaman ise her şeyden önce çok özel bir liste oluşturması gerekli olacak kullanıcı, bunun sayesinde ise güvenmekte olduğu arkadaşlarının kimler olduğunu belirlemiş durumda olacak. Güvenilir Arkadaşlar modu kullanılarak paylaşılmış olan tweetler ise sadece bu listede yer alan kullanıcılar tarafından görülebiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close