Teknoloji

Twitch yeni bir rekor kırdı

Twitch yeni bir rekor kırdı

 

The Loadout üzerinde yer alan raporlara bakılırsa Twitch, geçmiş olduğumuz çeyrek içerisinde 3 milyar saat izlenmeyi geçmiş oldu. Bütün bu saatleri bir araya getirecek olursanız ortalama bir şekilde 345.000 yıl etmekte. Eğer ki bunu zaman çizelgesi üzerinde incelemeyi talep ederseniz de insanlığın başlamış olduğu tarihlere kadar gitmeniz gerekli. Bu söz konusu yükselişin sebebinin de koronavirüs salgını sebebiyle eve kapanmış olan insanlar olduğu tahmin edilmekte. Pek çok insan, uzmanların ifade ettiklerine uyup evde kalmayı seçmekte ve bu söz konusu zaman zarfında video oyunlarına karşı ilgi artış gösteriyor. Bunun kapsamında Steam platformu da ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde satış rekoruna imza atmış bulunduğunu açıklamış idi.

Streamlabs paylaşmış olduğu raporlara bakılırsa Twitch platformu, son çeyrek içerisinde bütün zamanların en fazla izlenme saatinin yanı sıra yayın yapma saati ile birlikte ortalama eş zamanlı izleyen sayısına ulaşmış oldu. Bu söz konusu sayıları arttırmış olan tek platform elbette ki sadece Twitch değildi. YouTube Gaming platformunun ortalama bir şekilde eş zamanlı izleyici sayıları da son çeyrek içerisinde %15,5 oranında bir artış yakalamış oldu. Diğer taraftan Facebook Gaming de geçmiş olduğumuz senenin aynı çeyreklik dönemindeki rakamları bu yıl tam tamına dört katına çıkartmayı başarmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close