İnternet

Twitch platformundan N kelimesi açıklaması

Twitch platformundan N kelimesi açıklaması

 

Amazon şirketinin sahibi konumunda bulunduğu Twitch adlı platform, platformu içerisinde yer alan ırkçı söylemlerle alakalı almış olduğu yeni önlemleri açıklamış durumda. Buna bakılırsa site üzerinde Konfederasyon Bayrağı’nın yanı sıra siyah surat kullanmak çok önemli bir engellenme nedeni olacak.

Popüler bir durumdaki yayın platformu olarak öne çıkan Twitch adlı platform, hakaret söylemleriyle alakalı politikası içerisinde değişikliğe gitmiş oldu. 22 Ocak tarihi itibariyle uygulanmaya koyulacağı açıklanan söz konusu bu politikanın ana odak noktası genel olarak cinsel tacizler olarak öne çıksa da ırkçı iftiraların yanı sıra açıklamaları da kapsıyor olacak.

Twitch adlı platformun resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama üzerinde, İngilizce içerisinde siyahileri aşağılamanın yanı sıra hakaret şeklinde kullanılmakta olan, ‘N-word’ şeklinde geçmekte bulunan kelimeye karşı müsamaha göstermeyecek olduklarını dile getirmiş oldu. Öte yandan bu kelimenin çok daha değişik telaffuzlarıyla ilgili olarakta durumun aynı olduğu açıkça ifade edildi. Bu söz konusu kuralın Twitch platformunda yer alan sohbet kısmıyla ilgili olarakta geçerli durumda bulunduğu ve bu söz konusu kişilerin de otomatik bir şekilde engellenecek olduğu açık bir şekilde ifade edildi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close