Uygulama

Twitch o yayıncıları banlayacak

Twitch o yayıncıları banlayacak

 

Bu hafta çok fazla sayıdaki yayıncısı istismarla suçlanmaya başlanan Twitch platformu, harekete geçme konusunda bir karar verdi ve itham edilmiş olan yayıncılardan bazılarını da banladı. Firma, söz konusu banların kalıcı bir durumda bulunduğunu söylediğinden dolayı da bu yayıncılar geri dönemiyor olacak.

Amazon şirketinin sahibi bulunduğu spor ve ayrıca video oyunu odağına sahip canlı yayın platformlarından Twitch’in başı, bir müddettir platform üzerinde yer alan istismar suçlamalarından dolayı dertte. Hafta başlarken çok büyük bir bölümü kadın olan 50 taneden fazla kişi tarafından Twitch yayıncıları için ve endüstride tanınırlık ele eden bir dizi kişiye yönelik başlamış bulunan istismar suçlamaları, hafta süresinde çok daha yeni katılımcılarla beraber 100’e kadar ulaşmış oldu. İlk suçlamayla alakalı dalganın sonrasında Twitch konuyu araştıracak olduğunu ve adım atacak olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Bunun ilk adımı şeklinde ise platform, yayıncılardan bazılarını banlamış durumda.

Twitch platformu, çarşamba gününün gece yarısı istismarla suçlanmakta olan beş tane yayıncıyı platform üzerinden attı. Bu söz konusu yayıncıların ise IamSp00n adlı yayıncının yanı sıra Wolv21 adlı yayıncı ile birlikte BlessRNG adlı yayıncı, DreadedCone adlı yayıncı ve WarwitchTV adlı yayıncı olduğu açıklaması yapıldı. Resmi blog sayfası üzerinden de bir açıklama paylaşmış olan Twitch, her bir vakayı teker teker incelemekte olduklarını ve gerekli özenin gösterilecek olduğunu ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close