Teknoloji

Türkiye sosyal medya için ne kadar zaman ayırmakta?

Türkiye sosyal medya için ne kadar zaman ayırmakta?

 

Son zamanlarda insanların en önemli varlıklarından birinde akıllı telefonlar bulunuyor. Bunun en önemli nedeni ise anlık iletişim ihtiyacı şeklinde değil, yani geleneksel açıdan bir iletişim sağlamak değil. Sosyal medya ile birlikte sanal iletişim, şu anda bir çok kişi açısından çok büyük bir önem arz etmekte.

İnsanlar tarafından sosyal medya üzerinde geçirilen zaman, medya takip kurumlarından biri olan Ajans Press’in de dikkatini çekmiş oldu. Ajans Press platformu, sosyal medyayla ilgili bir şekilde basına yansımış olan haber sayılarını incelmeye başladı. Ülkemiz içerisinde geçtiğimiz sene sosyal medya odaklı bir şekilde 100.000 tanenin üstünde haber yapılmış olduğu açıklaması yapıldı.

Geçmiş olduğumuz senenin içinde ülkemiz içerisinde sosyal medya konusuna sahip 131.791 tane haber gerçekleştirildi. Böylelikle sosyal medya platformunun ülkemiz gündeminde bulunan yeri ve önemi de net bir şekilde vurgulanmış bulundu. Öte yandan sosyal medya üstünden yayılmakta olan haberlerin gündem oluşturma konusunda çok daha etkili bir durumda bulunduğu da açıklandı.

Ajans Press platformunun We Are Social’dan almış olduğu verilere bakılırsa Türkiye’nin sosyal medya üzerinde harcamış olduğu zaman, gün içerisinde 2 saat 46 dakika kadar. Sosyal medya üzerinde en fazla zaman geçirmiş olan ülkelerin ilk sırasında da günlük 4 saat 12 dakika boyunca sosyal medya kullanmakta olan Filipinler, 3 saat 34 dakikalık bir zamanı sosyal medya üzerinde harcamış olan Brezilya ve ayrıca 3 saat 31 dakikalık bir zamanla birlikte de Kolombiya yer almakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close