Uygulama

Türkiye içerisinde Tinder adlı uygulamayı kaç kişi kullanıyor?

Türkiye içerisinde Tinder adlı uygulamayı kaç kişi kullanıyor?

 

Dijital medyayı araştırma ile birlikte reklam teknolojileri firmalarından biri olarak öne çıkan Gemius Türkiye şirketi, bu popüler bir hale gelen çöpçatanlık ile alakalı uygulamayı Türkiye içerisinde tam olarak kaç kişinin kullanmakta olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Gemius Türkiye Mobil Reytings tarafıdından açıklanmış olan eylül ayına ait rapora bakılırsa ülkemiz içerisinde Tinder kullanımı gerçekleştiren kişilerin sayısı 1 milyon 78.000 kişi. Yani aslında bu da ortalama bir şekilde ülkemizde yer alan her 80 kişiden bir tanesinin Tinder kullandığı anlamına geliyor.

Tinder isimli uygulama, yalnızca mobil uygulama üzerinden değil PC üstünden de kullanılabilmekte. Uygulamayı PC platformunun üstünden kullanmakta olan kişilerin sayısı da 25.0000 olarak açıklanıyor. Pekala söz konusu bu uygulamayı kullanmakta olanların cinsiyet dağılımı bizler için tam olarak ne göstermekte?

Açıklanmış olan bu rapora bakılırsa ülkemiz içerisinde söz konusu bu çöpçatanlık uygulamasını kullanmakta olanların ortalama %80’lik bir kısmı erkeklerden meydana geliyor. Yani uygulama üzerinde yer alan erkek kullanıcıların sayısı da nerdeyse 800.000 tane. Erkeklerin fazlasıyla yoğun bir durumda bulunduğu bu platform üzerinde erkekler, kadınlardan 2 kat daha çok zaman geçirmekteler.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close