İnternet

Türk Telekom’da internet erişiminde büyük problem

Türk Telekom'da internet erişiminde büyük problem

 

Türk Telekom şirketini kullananlar hem mobil hatlarında hem ise sabit internet hatları üzerinde sorun yaşamakta olduğunu bildirmekte. Geçmiş olduğumuz birkaç saatlik zaman diliminde yapılmış olan arıza bildirimi sayıları da büyük bir seviyede artmış durumda.

Türk Telekom kullananlar bugün (15 Nisan) internet erişimi konusunda çok ciddi problemler yaşamakta olduklarını bildirmekte. Bugün saatler 14:00’ü göstermesinden itibaren Türk Telekom şirketinin kullanıcıları, sözlük ile birlikte sosyal medya hesaplarının üstünden yapmış oldukları bildirimler ile birlikte bağlantıların ciddi biçimde yavaşladığını ifade ettiler.

İnternet kullanıcıları, özellikle de sosyal medya üzerinde çok önemli bir ölçüde yavaşlama yaşamakta olduklarını ve WhatsApp benzerindeki iletişim uygulamaları üzerinde fotoğraf ile birlikte video gönderimi bile yapamamakta olduklarını bildirmekte. Kullanıcılardan bazıları, yalnızca bağlantı yavaşlama problemi değil direkt bir şekilde kesinti yaşamakta olduklarını da iletmekteler.

Türk Telekom şirketini kullanmakta olanların ilettiği problemler hem mobil hem ise sabit internet hatları üzerinde yaşanmakta gibi gözüküyor. Diğer taraftan söz konusu problemin çok büyük bir ölçüde sabit internet hatları üzerinde olduğu görülmekte. DownDetector üzerinde yer alan verilere bakılırsa Saat 14:43’ten itibaren problem bildirimi sayısı çok büyük bir ölçüde artmış vaziyette.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close