Teknoloji

Türk Öğrencilerden büyük bir başarı

Türk Öğrencilerden büyük bir başarı

 

Erciyes Üniversitesinde yer alan öğrenciler, insansız bir tane elektrik araç üretimi yaparak çalıştırmayı da başardılar. Proje içerisinde görev almış bulunan ERÜ Mühendislik Fakültesinin Teknoloji Kulübünde yer alan öğrencilerle beraber takım koordinatörü görevinde buluna nBilgisayar Mühendisliği Bölümünden Doktora Öğretim Üyelerinden Fehim Köylü, geliştirmiş oldukları aracı rektörlük binasının hemen ön kısmında Rektör görevinde bulunan Profesör Doktor Mustafa Çalış’a tanıtmış oldu.

Araçla alakalı olarak bilgi aktaran Köylü, 10 aydan beri araç üstünde çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Köylü, söz konusu bu emeklerinin ilk meyvelerini TEKNOFEST tarafından çok riskli tasarım raporu üzerinde 1. seçilip almış olduklarını da ifade etti. Öteki üniversitelerden katılım gerçekleştiren 22 tane farklı takımın arasında 87 puan alarak birinci olmayı başardıklarını ifade eden Köylü, bu şekilde bir başarıya imza atmış olmaktan dolayı gurur duyduklarını da açık bir şekilde belirtti.

Fehim Köylü, söz konus ubu otomobilin en son teknoloji yapay zekanın yanı sıra otonom algoritmalarla donatılmış olduğunu açıkça dile getirmiş oldu.

Mühendislik Fakültesinde yer alan Toplumsal Teknoloji Kulübünün öğrencileri, ‘’Erciyes Otonom’’ adını vermiş oldukları arabayla 17 ila 22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havaalanında 2. gerçekleştirilecek TEKNOFEST etkinliği kapsamında yarışıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close