İnternet

Trump sosyal medya sitelerine dava açacak

Trump sosyal medya sitelerine dava açacak

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski Başkanı olarak öne çıkan Donald Trump, sosyal medya platformlarından Twitter’in yanı sıra Facebook ile birlikte Google ve de bu firmaların görevli CEO’larına, şahsına uygulamış oldukları sansürden dolayı dava açacak olduğunu açıklamış durumda. Trump’ın mevcut durumdaki hesapları Amerikan Kongre Binası’na gerçekleştirilen baskının hemen sonrasında kapatılmış idi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 45. başkan olarak öne çıkan Donald Trump, 6 Ocak tarihinde gerçekleşmiş olan Kongre baskınının hemen sonrasında hesaplarını kapatma kararı alan sosyal medya platformlarına meydan okumuş oldu. Trump; Twitter adlı platformun yanı sıra Googl platformu ile birlikte Facebook platformu ve bu firmaların CEO’ları olarak görev yapan Mark Zuckerberg ile birlikte Jack Dorsey ve de Sundar Pichai’ya dava açacak olduğunu açıklamış durumda.

Trump, yapmış olduğu açıklama içerisinde, bahsi geçen platformların hesaplarını kapatabilmek suretiyle kendisine sansür uygulamış olduklarını ifade ederek ‘Davamız, bu söz konusu sansürün yasa dışı durumda bulunduğunu, anayasaya aykırı durumda bulunduğunu ve komple Amerikan karşıtı olduğunu kanıtlamış olacaktır. Yasağın sona erebilmesini, susturmanın durdurulmasını ve fazlasıyla iyi bilmekte olduğunuz kara liste ile birlikte sürgüne ve de iptale son verilmesini talep etmekteyiz.’ şeklindeki sözlerine yer vermiş oldu.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close