İnternet

Trendyol açıklama yaptı

Trendyol açıklama yaptı

 

Çin’de yer alan Wuhan kenti üzerinden dünyaya yayılmış olan yeni tip corona virüsü olarak öne çıkan COVID-19, geçmiş olduğumuz günler içerisinde resmi bir şekilde Türkiye sınırlarının içine girmiş durumdaydı. İlk olayın duyurusunun yapılmasının sonrasında büyük bir panik yaşamış olan halk, marketlerin yanı sıra eczanelerde yer alan dezenfektan ürünlerinin yanı sıra maskelere hücum etmeye başlamıştı.

Krizi adeta bir fırsata çevirme konusunda isteği bulunan işgüzar bir takım satıcılar, özellikle de e-ticaret sitelerinin üstünden talep görmeye başlayan makarnanın yanı sıra pirinç ile birlikte maske ve de kolonya gibi ürünler için fahiş fiyatlar uygulamaya başlamış oldu. Ayrıca Trendyol ile birlikte N11 benzerindeki popüler durumda bulunan e-ticaret siteleri üzerinde baş göstermiş olan bu durum, bir çok kişiyi rahatsız etmiş oldu.

Marketler içerisinde ortalama bir şekilde 3,5 Türk Lirası tutarından satılmakta olan makarna üzerindeki fiyat oyunu sosyal medya üzerinde çok büyük bir tepki çekmiş idi Sosyal medya üzerinde çok büyük bir yankı yapmış oldu fahiş fiyat uygulamalarına yönelik bir açıklama gerçekleştiren Trendyol şirketi, haksız bir durumdaki fiyat oluşumuna neden olan 539 ürünün geliştirilmiş bir algoritmanın yanı sıra tüketici desteğiyle beraber tespit edilmiş olduğunu ve gerek görülen işlemlerin uygulanmakta olduğunu ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close