Oyun

Torrent oyunlar bilgisayara zarar veriyor mu?

Torrent oyunlar bilgisayara zarar veriyor mu?

 

Torrent platformu, özellikle de ardımızda bırakmış olduğumuz son 10 sene içerisinde kullanıcıların indirmeyle alakalı alışkanlıklarını çok büyük bir seviyede değiştirmiş olan indirme araçlarından biri şeklinde olarak karşımıza çıkıyor. Ufak veyahut büyük hiç bir şekilde dosya ayrımı yapmadan sahip bulunduğunuz en üst seviyedeki hızlarda, bedava bir biçimde dosya indirebilmenizi sağlamakta bulunan sistemin popüler olması, zaten söz konusu bu özelliklerinden dolayı öne çıkıyor.

Torrent platformunun kullanılmasının en yoğun gerçekleşmiş olduğu alanlardan bir tanesi de tabiiki de bilgisayar oyunları. Oyuncular çok uzun bir zamandan beri, eski dönemlerde popüler hale gelen 122 parttan oluşan rar dosyalarını RapidShare benzerindeki siteler üzerinden indirmenin yerine, indirme işlemi kesilmiş olsa da kalmış olduğu yerden devam etme yeteneğine sahip Torrent uygulamaları üzerinden indirmeyi tercih etmekteler.

Özellikle de uTorrent ile birlikte Bittorent ve de Webtorrent benzerindeki uygulamalar son dönemlerde en popüler torrent indirme sistemlerinin arasında yer alıyor. The Pirate Bay ile birlikte KickassTorrents veyahut 1337x benzerindeki siteler de gerekli olan indirme dosyası açısından en fazla kullanımı gerçekleştirilen siteler arasında bulunuyor. Lakin ne bu söz etmiş olduğumuz siteler ne ise indirilmiş olan dosyaların %100 güvenli olduğundan hiç bir şekilde söz edememekteyiz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close