Uygulama

Tinder 2019 senesinde ne kadar para kazandı?

Tinder 2019 senesinde ne kadar para kazandı?

 

Match Group şirketi, oldukça popüler hale gelen arkadaşlık uygulamalarından Tinder’ın 2019 senesinde ne denli gelir elde etmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu. Ülkemiz içerisinde de bayağı bir popüler durumda bulunan söz konusu platform, geçmiş olduğumuz sene tam tamına 1.2 milyar dolar tutarındaki parayı kasasına koymuş oldu.

Macerasına 2012 senesi içerisinde başlamış olan konum merkezli arkadaşlık uygulamalarından Tinder, aradan geçmiş olan zaman içinde hem iOS işletim sistemi hem ise Android işletim sisteminin en fazla indirilen uygulamalarından bir tanesi haline gelmiş oldu. 38 tane değişik dilde, 196 tane değişik ülkeye hizmet vermeye devam eden Tinder, 2019 senesindeki gelirleriyle de adeta dudak uçuklatmakta.

Platformun sahibi konumunda yer alan Match Group şirketi, Tinder’ın geçmiş olduğumuz sene 1,2 milyar dolar tutarında gelir elde ettiği konusunda açıklamada bulundu. Tinder adlı popüler uygulamanın yanında OkCupid ile birlikte Hinge, PlentyOfFish ve de Match.com dahil olmak üzre pek çok çevrimiçi arkadaşlık platformuna sahip durumda bulunan Amerikalı firma, 2019 senesinde toplamda 2,1 milyar dolar tutarında para kazanmıştı. Böyle olması da, Tinder’ın bahsi geçen bu gelirin yarısından daha çoğuna hükmettiği anlamına gelmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close